Notice: Undefined index: etiketler in /var/www/vhosts/sevingenmobilya.com/httpdocs/ray/urun_detay.php on line 161

Notice: Undefined index: etiketler in /var/www/vhosts/sevingenmobilya.com/httpdocs/ray/urun_detay.php on line 161

Notice: Undefined index: etiketler in /var/www/vhosts/sevingenmobilya.com/httpdocs/ray/urun_detay.php on line 161

Notice: Undefined index: etiketler in /var/www/vhosts/sevingenmobilya.com/httpdocs/ray/urun_detay.php on line 161

Notice: Undefined index: etiketler in /var/www/vhosts/sevingenmobilya.com/httpdocs/ray/urun_detay.php on line 161

Yatak Odası Mobilyaları

Sadece yatak odası değil yemek odası takımı ( salon takımları ) kitaplık, ayakkabı dolabı yada gömme dolap gibi ağaç malzemeden oluşan mobilyalarda karşımıza üç tercih çıkar. Bunlar ; Yatak odası şifonyer

  1.  Mdf malzeme
  2.  Sunta malzeme
  3. Ahşap malzeme 
    1- MDF Mobilya Malzemesi : Yapay olarak mühendislik çalışması ile üretilmiş olan kompozit ahşap malzemedir. Suntaya göre daha dayanıklıdır. Daha uzun Ömürlüdür. Sunta ile mdf arasında kalındığında mutlaka mdf tercih edilmelidir. Bu iki mobilyanın görünüşleri birbirine çok benzer ve bu alanla ilgili teknik bilgisi olmayan insanlar için aralarında bir fark yok sanılır.
    2- Sunta Mobilya Malzemesi : Odun talaşının veya odunlaşmış lignoselülozik bitkilerin belli kimyasal birleştiriciler ile karıştırılarak preslenmesi sonucu elde edilen levhadır. Mdf ye göre dayanıksızdır. Kısa ömürlüdür. Sunta su ve neme maruz kaldığında kısa zamanda çatlar. Üzerindeki boyalar dökülmeye başlar. Bu nedenle mutfaklarda kullanılan sunta malzemeli mobilyalar kısa sürede kullanılamaz hale gelirler, ömürlerini tamamlarlar. Çünkü mutfakta yemek, çay vb gibi şeylerin ortaya yaydığı nem, bu mobilyanın bozulmasına neden olmaktadır. Bu iki malzemeyi fiyat açısından karşılaştırdığımızda ise ; sunta malzeme ile yapılmış mobilyanın mdf ye göre çok ucuz olduğunu görürüz. Bu nedenle insanların çoğu sunta mobilyaya yönelirler ama bu yanlış bir tercihtir. Çünkü ; kısa sürede bozulduğu için onlara yeni mobilya aldırarak aslında daha pahalıya gelir. Mdf’nin pahalı olması her pahalı mdf ile yapılmış mobilyanın kaliteli olduğu anlamına da gelmez.Aynı zamanda da E1 Kalite standartlarına da uygun olması gerekmektedir.
    3- Ahşap (Masif) Mobilya Malzemesi : Doğal gerçek mobilya malzemesi ahşaptır. Masif kelimesi mobilyada ağaç bölümler için kullanılır. Aslında masif ağacın kullanılma sebebi sağlamlığıdır ve taşıyıcı bölümlerde kullanılır. Mobilyanın kalan kısımlarında masif ağaç kullanma zorunluluğu olmadığı gibi MDF kullanılması hem maliyet avantajı sağlar hem de aynı işlevi görür. Ahşabın mobilyada kullanılabilmesi için öncelikle iyi şekilde fırınlanması gerekir. Ahşap malzemeyi mobilyanın her yerinde kullanmanın bir sakıncası da ahşabın çalışmasıdır. Zaman içinde yamulma eğrilme gibi olaylar doğal ahşapta olmaktadır. Avantajlarını şöyle sıralayabiliriz. Ahşap malzemenin doğal güzelliğinden yararlanılır. İnsan sağlığı için en uygun malzemeler ağaç malzemelerdir. İnsanı rahatlatan pozitif elektrik yükleyen ve dayanıklılığı ile ön plana çıkan ahşap malzemeler hayatımızı kolaylaştırıyor. Ağaçlar bilhassa dekorasyona uygundur ve doğallığının yanında kıvrımları daha çok masa sandalye ve parke gibi ahşap eşyalarda dikkati çeker. Yaş halkalarının her ağaçta farklı olması ve ağaç kusurlarının dekoratif amaçlı olarak kullanılması dekorasyonun çekiciliğini arttırmaktadır. Doğal ağaç malzeme insan sağlığına faydalıdır. Ağaçta bulunan yaş halkaları gibi kusurlar doğal bir güzellik ve dekorasyon sağlar. Doğal ağacın modası hiçbir zaman geçmez. İşlenebilir olma özelliği ile kullanışlı bir hale gelir. Vida ve vernik tutma özelliği ile mobilya endüstrisinde özellikle Ceviz ve Akça ağaç kullanılır. Şekillendirilmesi daha kolay olan ahşap malzemeler insan sağlığını tehdit etmeyen tasdikli emprenye maddeleri ile korunur. Yangına karşı özel olarak üretilen emprenye maddeleri ile muhafaza edilir ve yanma riski düşürülür. Böcek tahribatına karşı da korunabilen ağaç malzeme yaşlandıkca daha kullanılır bir hale gelir ve zaman içinde oluşan kusurları kolayca kapatılabilir.

Yatak Odası Takımında Olması Gereken Özellikler: Genel olarak bir üründe, özel olarak da mobilyanın tasarlanma sürecinde ürün değeri ile ilgili aşağıdaki beş karakteristiğin eksiksiz olarak yansıtılması gerekir: Fonksiyonellik: Mobilyanın ve mobilya elemanlarını kendisine yüklemiş bulunan fonksiyon ve fonksiyonları yerine getirebilme özelliği Güvenilirlik: Normal şartlar altında mobilyanın ne kadar süre fonksiyonunu yerine getirebildiğinin bir ölçüsüdür.

Dayanıklılık: Güvenilirliğin tersine olumsuz şartlar altında mobilyanın ne kadar süre ile ve ne kadar iyi olarak fonksiyonunun yerine getirebileceğinin bir ölçüsüdür

 Estetik Özellikleri: Mobilyada görsel özelliklerin tatmin ediciliğidir. Ölçülendirme uygunluğu, orantı, armoni, yüzey özellikleri, düzgünlük, kusursuzluk, üst yüzey işlemleri gibi görsel ve estetik kuralları esas alır. Emniyet: Mobilyanın ve mobilya elemanlarının, fonksiyonunu kullanıcı açısından tehlike yaratmayacak şekilde yerine getirmesi özelliğidir.

Neden Sevingen Mobilya;
             
 Sevingen mobilya olarak biz, standart yatak odası mobilyalarının sizler için tam ihtiyacınızı karşılamadığı durumlarda özel tasarımlarımızla sizlerin ihtiyaçlarına çözmler sunmaktayız, standart ölçülerin bozulamadığı kısımlar hariç( iki kişilik yatak boyutu vb.) diğer aksam ve kısımları sizin yatak odanza göre ayarlaaktayız. Sunduğumuz çözümler belki odanızın en  sevmediğinin kiriş kısmını bir etajere büyüklüğüne göre giyinme odasına dönüştürmekte , istediğiniz geniş yatak başlığının boyutunu komidinleri kapsayacak şekilde uzatarak hem göz zevkinizi hemde fonksiyonelliği bir arada sunan bir çözüme kavuşturmakta dolayısı ile her müşterimiz , bir sonraki müşterimizin referansı olmaktadır. Esnek üretim yapımız ile konsept çalışmalardan , standart ürünlere kadar bir çok ürün  ve hizmet çeşidinizi sizlere en düşükmaliyetler ele sunmaktayız...